Bölüm Başkanının Mesajı

Sayın Ziyaretçimiz,


Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünün resmi web sitesine hoşgeldiniz.    Bu web sitesi sayfalarında, bölümümüz ile ilgili tüm güncel bilgileri bulacaksınız. Amacımız; öğrencilere yoğun laboratuvar uygulamaları ve tasarım yeteneği vererek araştırma, mühendislik eğitimi ve hizmet konularında mükemmeliyete ulaşmaktır. Bu amaca yönelik olarak özgün müfredat programımız, öğrencilerimizin, yaratıcı çalışma, ekip çalışması ve liderlik yeteneklerini, mekatronik mühendisliğinin çeşitli uygulama alanlarında geliştirecek bir süreci başlatmayı hedeflemektedir. Bölümün vizyonu, bilim ve mühendislik teknolojisinin araçlarının öğretildiği, insan yaratıcılığının gelecek robot teknolojisi ürünlerinin sentezlendiği, tasarlandığı ve üretildiği bir ortam oluşturmak, ve bu vizyona araştırma kurumları ve endüstriyel kuruluşlarla yakın işbirliği içinde ulaşmaktır.

Sevgili Veliler,

Çocuklarınızı bilgili, yetenekli, yaratıcı ve girişimci mühendisler olarak yetiştirmek için bize güvendiniz ve bölümümüze gönderdiniz. Sizi bu amacınıza ulaştırmak için bölüm öğretim elemanları olarak tüm çabamızı göstereceğimizden emin olunuz. Sizden tek isteğimiz çocuğunuzu uzaktan gözlemlemeniz ve 4 yıllık süre içinde her gün öğretim-eğitim yaşamının içinde olmasını sağlamanızdır. Bize güveniniz, bize destek veriniz ki ulusal ve uluslararası platformlarda görev alacak üst düzey mühendisler yetiştirelim.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yoğun bir öğretim ortamına geldiniz. Burada iyi bir mühendis olarak yetişmek için gerekli her türlü altyapıyı bulacağınız kurumsal bir ailenin bireyi olacaksınız. Sizden gençliğinizi, yaratıcılığınızı, ataklığınızı bölüm misyon ve vizyonu doğrultusunda değerlendirmenizi bekliyoruz. Sizin başarınız bizim başarımız olacaktır. Bize inanın ve güvenin, çünkü biz size güveniyoruz.